Intenzivní terapie

Intenzivní terapie

– Vhodné pro neurologické pacienty
– Indikováno na základě vstupní konzultace
– Věk: 2+

O terapii

Intenzivní terapie

Intenzivní terapie v Cortex Neuro Centre nabízíme v týdenních až čtyř týdenních cyklech, vždy 1 až 4 hodiny denně. Právě po třech týdnech intenzivní práce se do mozku ukládají nově nabyté dovednosti a díky tomu můžeme docílit největších pokroků. Vhodnou intenzitu terapie Vám doporučíme na vstupní konzultaci, kde zhodnotíme aktuální stav a vhodnost na základě stanovené diagnózy. Terapie se skládá ze stimulační a aktivní části.

TERMÍNY TERAPIÍ 2023
TERMÍNY TERAPIÍ 2024

STIMULAČNÍ ČÁST

V části stimulační využíváme neuromobilizací horních i dolních končetin, které nám napomáhají s vnímáním těla a následnou kvalitou pohybu. Využíváme nejrůznějších terapeutických metod a technik a přípravě klienta na samotné aktivní cvičení. Ke stimulaci nám mohou být nápomocni i vibrační přístroje, nahřívací rašelinové vaky či molitanové míčky.

AKTIVNÍ ČÁST

V aktivní části provázíme klienta pozicemi motorického vývoje. Kvalitní motorický vývoj úzce spolupracuje i s vývojem kognitivních funkcí, na které také nezapomínáme. Neuro-vývojová stimulace a práce s primitivními reflexy nám může přispět k celkovému progresu v psychomotorickém vývoji. Aplikujeme metodiky na neurofyziologickém podkladě, tak analytické cvičební metody, které nám pomohou zacílit na konkrétní svalové skupiny.

OBLEČEK FITKIT

V našem centru umožňujeme využití oblečeku FitKit od společnosti OttoBock, který se stal naším velmi užitečným pomocníkem během terapie. U nás ho můžete vyzkoušet ve 3 velikostech, které jsou určeny pro dětské pacienty. Vhodný je pro pacienty zejména se zhoršenou neuromotorickou kontrolou a muskuloskeletálními poruchami. Může vést k pozitivní změně například při hypotonii (ochablé svalstvo), hypertonii (zvýšené svalové napětí), deficitech v dynamické stabilizaci a smyslovém vnímání celého těla a dalších indikacích. Obleček máme jako jedni z mála center v České republice. O jeho využití rozhodujeme na základě celkového obrazu pacienta. Pokud budete s jeho efektem spokojeni, lze vytvořit na mírů ušitý obleček, který můžete využívat i mimo prostory ordinace.

Podrobnější informace o oblečku naleznete ZDE.

Prosíme o vyplnění online VSTUPNÍHO FORMULÁŘE před vstupní konzultací.

Vstupní formulář
× Napište nám